FitSphere

Kardio kui kasulik sõltuvus

Kardio kui kasulik sõltuvus

Cambridge’i sõnastik defineerib “kardiotreeningut” kui pulssi kergitavat aeroobset tegevust. Kardio võib olla nii kõndimine, jooksmine, ujumine, suusatamine – pika aja jooksul tehtud tegevused, mis südant ja võhma arendavad. Asjatundjad soovitavad südame tervena hoidmiseks nädalas liikuda 150 minutit keskmise intensiivsusega või 75 minutit kõrgema pulsiga. Esimese alla käib näiteks rahuliku tempoga kõndimine või kiirkõnd. Kõrgema intensiivsusega aktiviteetide alla käivad jooksmine, ujumine, rattasõit ja paljud teised. Naljakal kombel on trenn sõltuvust tekitav, aga see on üks nendest juhtudest, kus tegu on positiivse sõltuvusega. Suuname sind heasse sõltuvusse ning toome välja viis suurimat põhjust, miks tasub aeg-ajalt ka sportlikumad riided selga tõmmata. 

  1. Regulaarselt tehtav aeroobne trenn parandab unekvaliteeti. Kardio parandab kehas verevahetust ning suurendab hapniku kogust veres. Kõik see aitab meid ka magades. Planeeri aga oma trenni lõpp vähemalt kaks tundi enne magamaminekut. Uneajale liiga lähedal trenni tehes hoopis lükkad oma uinumisaega edasi. 
  2. Kardio treening tugevdab immuunsüsteemi. Inimesel on kehas terve posu antikehasid, mis aitavad erinevate haigustega võidelda. Uuringud on näidanud, et regulaarne kardio treening aitab sul genereerida veelgi enam neid antikehasid. Kusjuures, ses samas uuringus leiti, et mitte treenides ja istuvat elustiili viljeledes kasvab kehas leiduva kortisooli ehk stressihormooni hulk, millel on mitmeid negatiivseid mõjusid tervisele.
  3. Regulaarne treening stimuleerib aju tööd. Inimese aju hakkab 30ndates eluaastates tasapisi oma võimsust kaotama. Õnneks aitab südametrenn seda kadu aeglustada. Uuringud kinnitavad, et inimesed, kelle süda on treenitum, siis ka nende ajukoed on kvaliteetsemad. Siit joonistub välja lihtne võrdeline suhe: terves kehas terve vaim (loe: aju).
  4. Trenn hoiab stressi eemal. Oled tundnud, et trenni tehes on kõik hea ja vahva ning peale nädalast pausi kehv ja vilets? Selle süüdlaseks: kortisool. Pikalt end mitte liigutades jääb liigne kortisool lihastesse kinni, soosib rasva ladestumist ja tekitab stressitunnet. See hormoon mõjutab ka sinu emotsionaalset seisundit. Õnneks aitab stabiilne jooks, trenn, lume rookimine jpm seda taset reguleerida ja nii sind õnnelikuna hoida.
  5. Kardiotrenn on odav. Kardio tegemiseks ei ole tarvis liituda ühegi jõusaaliga või soetada ühtegi kallist hantlikomplekti koju tolmu koguma. Kiirkõnniga saab pooleks tunniks pulsi üles vaid olemasolevate jalavarjude ning üleriietega.

Loodame, et siinne kuldne viisik aitab sind. Siinkohal tõime välja vaid mõned neist mustmiljonist põhjusest, miks aeg-ajalt jooksmas või kõndimas käia. 

Psst Kui vaid saaksime liikumisega algust teha mängulisel moel? Ohh, oleks meil vaid mingi viis, kuidas liikumisega algust teha. Kuidas küll ometi me sammumise pealt kasu teeniks? Eks meil tuleb silmad-kõrvad lahti hoida!

Hoia silm peal meie tegemistel FitSphere kodulehel, Instagramis ja Facebookis.


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt89220/domeenid/www.thefitsphere.com/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181